Aktualna oferta

ZAJĘCIA ,,W GRUPIE RAŹNIEJ”

Dla dzieci w wieku od 8-10 lat.

Zajęcia są adresowane do dzieci mających trudności społeczne i emocjonalne takie jak niska samoocena, niska kontrola emocji, zahamowanie, nadpobudliwość, trudności we współpracy w grupie. Poprzez aktywne formy (gry, zabawy, zadania) dzieci będą miały okazję poznać zasady panujące między ludźmi, nauczyć się rozpoznawać granice swoje i innych, rozróżniać emocje i komunikować o nich.

KLUB UCZNIAK

W klubie uczniak są realizowane zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego oraz matury z matematyki oraz angielskiego.

WARSZTATY W SZKOŁACH

Proponujemy warsztaty psychoedukacyjne oraz integracyjne realizowane przez psychologów i socjoterapeutów, które realizujemy w szkołach dopasowując ich tematykę do potrzeb zleceniodawcy. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem kinga.krupa@pomozdorosnac.pl 

POMOC PSYCHOLOGICZNA I TERAPIA

Oferujemy pomoc w postaci poradnictwa psychologicznego oraz prowadzenia terapii. Odpłatność za udzieloną pomoc jest dobrowolna i polega na dokonaniu dowolnej wysokości wpłaty na konto Fundacji. Wizyty należy umawiać telefonicznie bezpośrednio u terapeutów, psychologów i pedagogów.

OBÓZ ,,STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA” ORAZ OBÓZ MŁODZIEŻOWY

Ważnym elementem działalności Fundacji Pomóż Dorosnąć są wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży, o charakterze socjoterapeutycznym i rekreacyjnym. Wyjazdy te to tygodniowe lub dwutygodniowe obozy organizowane zarówno w zimie jak i w lecie. Organizowane są każdorazowo przy współpracy Fundacji z okolicznymi parafiami – Parafią w Piasecznie i Parafią w Zalesiu Dolnym. Bardzo cenny jest każdorazowy udział księdza w tych obozach. Dzięki temu zyskują one również aspekt formacyjny. Jeśli chodzi o dzieci, wyjazdy te są adresowane do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Do grona młodzieży jednak zapraszane są osoby zarówno z rodzin dysfunkcyjnych jak i bez podobnych problemów. Obozy organizowane dla młodzieży mają charakter terapeutyczny i psychoedukacyjny, pod wieloma względami zaspokajający potrzeby emocjonalne i duchowe, związane z rozwojem osobowości młodego człowieka.

Przykładowe programy obozów znajdziecie TUTAJ

PUNKT KONSULTACYJNO – POMOCOWY

Godziny otwarcia: wtorki, godz. 11-13,

Miejsce:  siedziba Fundacji Warszawska 33, Piaseczno;

Punkt ten służy pomocą osobom, którym trudno jest skontaktować się z nami drogą e-mailową lub telefoniczną. Każdy rodzic potrzebujący pomocy dla swojego dziecka, również młodzież potrzebująca pomocy może przyjść w tych godzinach do Fundacji na spokojną rozmowę wspierającą i ustalającą możliwy ze strony Fundacji obszar pomocy. Podczas wtorkowego dyżuru można również otrzymać pomoc rzeczową (z zasobów jakimi dysponuje w danym momencie Fundacja) – odzież, obuwie, artykuły szkolne itp.